Hämeen Pioneerien luontoleiri 12.-15.6.2025

Hämeen pioneerien luontoleiri 12.-15.6.2025
Hämeen pioneerien luontoleiri 12.-15.6.2025
Hämeen pioneerien luontoleiri 12.-15.6.2025
Hämeen pioneerien luontoleiri 12.-15.6.2025
Hämeen pioneerien luontoleiri 12.-15.6.2025
Tervetuloa Luontoleirille. Ilmoittautuminen aukeaa 19.5.2025 klo 11.00

Hämeen Pioneerien Luontoleiri järjestetään Kangasalan Vallitun leirikeskuksessa 12.6.-15.6.2025. Ohjelmassa on muun muassa pelejä ja leikkejä ulkona, uimista, saunomista, laavulla nuotion tekoa sekä makkaranpaistoa. Tutustumme jokaisen oikeuksiin ja askartelemme luonnonmateriaaleilla sekä mahdollisuuksien mukaan retkeilemme lähiympäristössä.

Leirillä majoitutaan Vallitun leirikeskuksen retkimökeissä. Telttamajoitus on myös mahdollinen omassa teltassa. Meiltä voi myös etukäteen tiedustella lainateltan mahdollisuutta.

Leirin hinta on 30€, joka sisältää täysylläpidon sekä kuljetukset Tampereelta leiripaikalle ja takaisin. Sisaralennus on 5€.

Leiri on avoin kaikille 7-16 vuotiaille lapsille ja nuorille. Leirille voi tulla vanhojen kavereiden kanssa tai vaan löytämään uusia ystäviä. Alle kouluikäiset lapset ovat tervetulleita oman aikuisen kanssa.

 

Lisätietoja:

Linda Linnaranta, Hämeen pioneerien toiminnanohjaaja

Puh. 0400 804 677

hame@pinskut.fi

 

P.S Pinskupakin toiminnassa on tekninen ongelma siinä,  että voisi lähettää ilmoittaneet sähköpostiin automaattisesti tiedon ilmoittautumisen onnistumisesta. Tästä syystä ilmoittautumisen jälkeen tulee teksti "unable to send email". Ilmoittautuminen on kuitenkin onnistunut.

Ilmoittautuminen päättyy

Ilmoittautuminen päättyy: 
02.06.2025
17 päivää jäljellä.

 

Lomake on suljettu! Tämä tarkoittaa sitä, että tapahtumaan ilmoittautuminen on päättynyt, tai se ei ole vielä alkanut.